آشپزی خانگی

آشپزی خانگی ، امروزه مشغله های موجود در زندگی باعث شده تا افراد فرصت کمتری برای آشپزی داشته باشند. به همین دلیل در بسیاری از مواقع از غذاهای فست فودی و آماده استفاده می کنند. بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که افراد از مصرف غذاهای آماده خودداری کنند. چرا که این غذاها باعث ایجاد چاقی و بیماری های مختلفی می شوند.


غذاهای خانگی نسبت به غذاهای آماده مزیت های زیادی دارند. فقط کمی حوصله و سلیقه لازم است تا در منزل، یک غذای ساده و خوشمزه تهیه شود. این غذاها سالم تر هستند و در صورتی که از مواد اولیه سالم تهیه شوند، برای بدن بسیار مفید می باشند.
گسترش ویروس کرونا در دنیا باعث شده تا سبک زندگی افراد تغییر کند. این تغییرات موجب شده تا افراد با محدودیت هایی روبه رو شوند. این محدودیت ها تغییراتی را در برنامه های غذایی افراد به وجود آورده است. برای افرادی که مبتلا به بیماری نشده اند، رعایت برخی مسائل در زمینه تغذیه حائز اهمیت می باشد. گروهی از افراد هم که به بیماری کرونا مبتلا شده اند، با تشخیص پزشکان متخصص، از برنامه های غذایی مختلفی استفاده می کنند. پزشکان بر اساس شرایط بیمار، برنامه ریزی ویژه ای برای او طراحی می کنند.

توصیه های غذایی برای تمام افراد در دوره کرونا :


در ایام کرونا توصیه شده تا از غذاهای خانگی استفاده شود. مواد اولیه ای که در پخت این غذاها به کار می رود ، به خوبی پخته می شود. از طرفی این غذاها در منزل توسط خود افراد تهیه می شوند. در این حالت مطمئن هستید که اصول بهداشتی در تهیه غذا رعایت شده است. این امور موجب می شود تا غذاهای خانگی سالم تر باشند. در زمان تهیه غذای خانگی، از نمک کمتر استفاده کنید.

غذاهای مناسب در دوران کرونا :


- انواع سوپ و آش (سعی کنید در تهیه این غذاها از سبزی های تازه و بلغور گندم یا جو استفاده کنید.)
- برای پخت غذای خانگی از روغن های جامد استفاده نکنید. برای این امر می توانید از روغن زیتون، کنجد، بادام شیرین، کره و روغن حیوانی استفاده کنید.
- برای پخت غذا ، از تخم مرغ و گوشت تازه و گرم استفاده کنید. گوشت مرغ، بوقلمون و بلدرچین مناسب هستند.
- در این دوران بهتر است از غذاهای سرخ کردنی استفاده نشود. (این غذاها دارای چربی ترانس بالا و اشباع نامرغوبی هستند.)


توصیه های غذایی برای افراد مبتلا به بیماری کرونا :


بر طبق نظر متخصص تغذیه، غذاهایی که برای افراد بیمار تهیه می شوند، بایستی به سرعت هضم شوند و برای هضم آنها انرژی زیادی مصرف نشود.)
- استفاده از انواع سوپ و آش ( یکی از بهترین غذاها برای این دوران، سوپ مرغ با هویج و سبزیجات است.)
- اگر بیمار اشتهای زیادی دارد و هضم غذا در بدن او به خوبی صورت می گیرد، می تواند از برنج و خورشت استفاده کند. البته نباید در خوردن غذا زیاده روی کند.
- غذاهایی که برای بیماران مبتلا به کرونا پخته می شوند، باید کم نمک باشند.
- در کنار مصرف غذا، از آبمیوه و نوشابه های صنعتی استفاده نشود.

در ادامه به چند نمونه از غذاهایی که برای این دوران مناسب است، اشاره می کنیم.


- پوره مرغ (به جای مرغ می توان از بوقلمون یا گوشت هم استفاده کرد.)
- هویج یا کدو حلوایی پخته
- خوراکی که در آن لوبیا چیتی استفاده شده است.
- حلیم
- خوراک عدسی (می توانید در آن گوشت یا مرغ چرخ کرده بریزید.)