طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی

طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی، سمبوسه نوعی غذای پر طرفدار در همه رده های سنی است و این غذا یک غذای جنوبی است و ما خیلی از آن استفاده می کنیم.

شما می توانید با استفاده از سبزی های معطر و انواع چاشنی ها ی گوناگون سمبوسه سیب زمینی را تهیه کنید و از آن لذت ببرید و به عنوان عصرونه از این غذای خوشمزه استفاده کنید.


برخی نکات برای خوشمزه تر کردن سمبوسه


1- به جای سرخ کردن سمبوسه میتوانید آنها را داخل فر بپزید تا سالم تر باشند.
2- سمبوسه ها را با سس قرمز لذیذ تر میل کنید.
3- شما می توانید به جای نان لواش خودتان خمیر آن را با مخلوط کردن مقداری آرد وآب تهیه کنید.
4- برای خوشمزه تر کردن و تند کردن سمبوسه می توانید مقداری فلفل سبز تند را به همراه بقیه مواد تفت دهید.
5- ادویه های مخصوص سمبوسه را می توانید از عطاری ها تهیه کنید.


طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی


ابتدا سیب زمینی های پخته شده را به شکل پوره درآورید و برای این کار می توانید از گوشتکوپ استفاده کنید و سیر، کره و جعفری را همراه ادویه ها به پوره اضافه کنید حالا نان لواش نرم را برای تهیه سمبوسه سیب زمینی به شکل مستطیل برش بزنید و توجه داشته باشید که اگر نان خشک بود قبل از برش زدن کمی آب روی آن اسپری کنید. نان ها را سریع در کیسه ای قرار دهید تا خشک نشود، یک نان بردارید و روی سطح کار بگذارید. با قاشق مقداری از مایه سیب زمینی را در گوشه پایین نان قرار دهید و آن را به شکل سه گوش بپیچید تا سمبوسه ای محکم داشته باشید و یا در روشی دیگری می توان نان را به شکل قیف درست کنید و بعد داخل آن را با مواد پر کنید. روغن مایع را در ظرفی گود بریزید تا سمبوسه سیب زمینی هنگام سرخ شدن در روغن به خوبی شناور شود حالا که خوب داغ شد مقداری زردچوبه در روغن بریزید و تا زمانی که به خوبی نان سمبوسه طلایی شود آن را سرخ کنید حالا لازم است که سمبوسه سیب زمینی را بعد از سرخ شدن روی دستمال قرار دهید و روغن اضافی اش را بگیرید.


نتیجه گیری


سمبوسه انرژی زیادی در بدن تولید می کند و به همین دلیل برای کسانی که فعالیت های فیزیکی و بدنی دارند بسیار مفید است و این اسنک نقش موثری در شادابی پوست و مو دارد.