فوت و فن دلمه برگ مو

دلمه برگ مو یکی از غذاهای بسیار لذیذ و یک غذای ترکی است که در میان ایرانیان نیز طرفداران زیادی دارد‌. در این مقاله می‌ خواهیم شما را با ساده ترین روش تهیه دلمه برگ ترکی آشنا کنیم.

 

دلمه برگ مو :


مواد مورد نیاز برای تهیه دلمه برگ ترکی برای چهار نفر به صورت زیر است:
برنج ۲ لیوان
پیاز ۱ عدد
گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
لپه ۱۰۰ گرم
سبزی دلمه ۲۰۰ گرم
برگ مو به تعداد کافی
شکر ۲ قاشق غذاخوری
سرکه نصف لیوان
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و روغن به مقدار کافی

طرز تهیه دلمه برگ مو :


مرحله اول

ابتدا باید لپه ها را دو ساعت پیش از پختن در یک کاسه ریخته و روی آنها آب قرار دهیم تا به خوبی خیس بخورند و از این طریق نفخ آنها گرفته شود. حالا لپه ها را روی حرارت ملایم گاز می گذاریم تا به خوبی پخته شوند. سپس آنها را از صافی رد می کنیم تا آب اضافی آن خارج شود.


مرحله دوم


در این مرحله سبزی های دلمه که شامل تره، جعفری، نعنا، شوید، مرزه و یا دیگر سبزی های معطر است را می شوییم و آنها را خرد می کنیم. اما باید دقت کرد که سبزی خیلی ریز نشود تا در داخل دلمه ها عطر سبزی ها به خوبی بپیچد.


مرحله سوم


مرحله بعد نوبت آماده کردن برنج است. برنج را از قبل می گذاریم تا خیس بخورند. سپس آن را در قابلمه آب جوش گذاشته و با اضافه کردن نمک برنج ها را به مدت ۵ تا ۶ دقیقه می پزیم تا کمی نرم شوند.


مرحله چهارم


پیاز ها را شسته و آنها را برای روی یک تخته نگینی می کنیم. سپس آنها را در تابه گذاشته و روی حرارت ملایم تفت می دهیم. با اضافه کردن زردچوبه و گوشت به پیاز ها و فلفل سیاه و نمک آن را به خوبی تفت می دهیم تا سرخ شود. سپس آن را از روی شعله بر می داریم.


مرحله پنجم


در این مرحله نوبت به اضافه کردن سبزی خرد شده می رسد. آن را تف می دهیم. بعد از اضافه کردن برنج و لپه پخته شده بر روی مواد زردچوبه و فلفل سیاه می پاشیم و به خوبی آن ها را با هم مخلوط می کنیم.


مرحله ششم


در این مرحله باید در یک قابلمه بزرگ آب بگذاریم تا به خوبی به جوش بیاید و سپس به آن کمی نمک اضافه کنیم. حالا برگ ها را به آب در حال جوش اضافه می کنیم و پس از یک دقیقه آنها را خارج کرده و در آبکش قرار می دهیم.


مرحله هفتم


پس از سرد شدن برگ ها می توانیم در آنها مواد دلمه قرار دهیم. با کنار هم قرار دادن برگه های کوچک و تا زدن آنها شبیه به یک مربع یا بقچه دلمه ها را می گیریم.


مرحله هشتم


حالا باید کف یک قابلمه کمی روغن قرار دهیم و آن را با برگ مو ها کاملاً بپوشانیم. سپس داخل آن با نظم دلمه‌ های پیچیده شده را قرار دهیم. وقتی دلمه ها کاملاً داخل قابلمه قرار گرفتند، روی آنها برگ می گذاریم تا پوشانده شوند. در آخر نیز روی آن ها می توان یک پیش دستی قرار داد.


مرحله نهم


در این مرحله باید آب و کمی روغن را با هم مخلوط کنیم و آن را روی مواد بریزیم تا روی حرارت به خوبی بپزند. به مدت یک ساعت و نیم اجازه می‌دهیم تا دلم ها بپزند و سپس به آنها نصف لیوان سرکه و شکر که از قبل آنها را روی حرارت با هم ترکیب کرده ایم، قرار می دهیم. سپس به مدت نیم ساعت اجازه می دهیم دلمه ها دوباره بپزند تا مزه دار شوند. در آخر نیز دلمه ها را در ظرف مورد نظر می چینیم.